Scio me nihil scire

06. 02. 2008 | † 30. 09. 2015 | kód autora: Uh5
Učím se na scio testy. Tedy, abych nemohla být brána za slovo, já se na scio testy připravuji, neboť naučit se na ně nedá.

Přibližně dva týdny se snažím o to najít někde v mých mozkových závitech nějaký spouštěč verbálního, numerického, symbolického, analytického, kritického a vědeckého myšlení a v nejlepším případě také jeden závit ve kterém se ukrývá má prostorová představivost. Jde to z tuha.Mám obavy, že jsem během svého vývoje něco zanedbala. Jen nevím co. Ale třeba ta chyba není ve mně.
Ti kteří propagují scio testy říkají, že pokud chceme rozvinout veškeré tyto schopnosti, měli bychom číst hodně noviny a časopisy typu Týden, luštit sudoku a řešit logické hádanky. Paradoxní je, že škola nás na scio testy nepřipraví (schopnosti musí být v nás) a pokud se snažíme během vyučování na scio test připravit např. zmíněným čtením novin či luštěním sudoku, setkáváme se s (v nejlepším případě) nepochopením ze strany vyučujících.
No není to zvláštní? K přijetí na vysokou školu mi stačí tento test, ke kterému nepotřebuji téměř žádné znalosti středoškolského učiva. Kdybych to bývala věděla již před lety, ušetřila bych za učebnice a penízky bych mohla vložit do předplatného novin a časopisů. A možná také tužek a ořezávátek. Přemýšlím, kde se stala chyba...

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky skola

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.